Apie festivalį

Nuo 2005 m. vykstantis Tarptautinis menų festivalis “PLArTFORMA” rugsėjo 12-18 d. organizuojamas jau XIII-ąjį kartą. Festivalio misija – bendrame kūrybiniame vyksme suvienyti skirtingų regionų ir valstybių meninę patirtį bei kūrėjų kūrybinį potencialą. Festivalyje kviečiami dalyvauti šiuolaikinio šokio ir performanso, naujojo cirko ir teatro, naujosios operos ir multimedija projektų, vizualaus meno kūrėjai bei jų grupės. Tokiu būdu festivalis nėra skirtas vieno žanro sklaidai, bet reprezentuoja žanrų daugialypiškumą, kas įgalina jį nuolat būti novatorišku.

 

Tai – vienintelis interdisciplinaraus pobūdžio festivalis Klaipėdoje ir Vakarų Lietuvoje, be kultūrinės vykdantis ir edukacinę funkciją – supažindina ir ugdo publiką suprasti ir vertinti šiuolaikinę meno raišką. Tai itin svarbu Lietuvos kultūros ir meno kontekste, įvertinant meno pažinimo galimybių sudarymą labiausiai nuo sostinės nutolusio kultūrinio regiono gyventojams.

 

Pagrindinė festivalį vienijanti koncepcija sietina su paribio zonos geografinėmis ir metafizinėmis interpretacijomis. Koncepcija įkūnijama festivalio pavadinime, kuriame koduoti du žodžiai: "platforma" - dažnai uoste naudojamos priemonės, ir "menas" anglų kalba - nuoroda į tarptautinį festivalio charakterį. Ši žodžių asimiliacija išryškina ir festivalio unikalumą, nes jo programa dažnai pristatoma industrinėse erdvėse: buvusioje uosto teritorijoje, Kultūros fabrike, Klaipėdos energijos katilinėje, ktr., tokiu būdu atkreipiant menininkų ir žiūrovų dėmesį į netradicinių erdvių panaudojimo kūrybinėms reikmėms galimybes.

 

Nuo 2011 m. "PLARTFORMA" yra Klaipėdos miesto reprezentacinis festivalis. 2013 m. jis pripažintas geriausiu 2012 m. miesto kultūriniu įvykiu. O nuo 2015 m. festivalis jau antrą kartą apdovanotas Europos festivalių asociacijos ženklu „Europe for Festivals / Festivals for Europe“.

Daugiau apie festivalį: http://www.plartforma.lt  ir https://www.facebook.com/Plartforma

 

Festivalį organizuoja Menininkų grupė „Žuvies akis“.
Festivalį remia Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos Kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.

 

 

 

 

 

Ankstesnių PLARTFORMA festivalių programa

2018  |  2017  |  2015

 

 

 

© 2019 Visos teisės saugomos. Tarptautinis menų festivalis Plartforma   |   Ankstesnių PLARTFORMA festivalių programa - 2018 | 2017 | 2015