17Rugsėjo
12:00

Cirko ir muzikos spektaklis „Baltringue“
„Le Cirque Plein d’Air“ (Prancūzija)

Artistai: Anne Desmoucelles, Joseph Defromont, Simon Morant
Technikai: Jean-Daniel Hélian, Inouk Crespin
Režisierius: Damien Caufepé
Konstruktoriai: Joseph et Martin Defromont, Patrick Jouhannet, Anne Desmoucelles
Kostiumai: Mathilde Defromont
Grafika: Thibault Prugne
Ko-prodiuseriai: CRRF André Lalande à Noth, Centre Culturel PNAC Boulazac-Aquitaine, Association A4 à St Jean d'Angely, La Mégisserie-EPCC Vienne-Glane, OARA
Rėmėjai: DRAC Nouvelle-Aquitaine, OARA, Région Nouvelle-Aquitaine, Adami, La Palène à Rouillac, Institut Français
Premjera: 2018

 

Trukmė: 70 min.
Vieta: Jurta prie Kultūros fabriko (Bangų g. 5A)

www.cirquepleindair.fr

 

Vaikams nuo 5 metų

 

 

“baltringue” (pranc.) – cirko palapinės montuotojas.

 

Šiame mažame cirke išgirsi lietų, šalia įsitaisiusio žiūrovo kvėpavimą ir juoką…

 

Jis kupinas trapios meilės, įsitaisiusios ant dviejų didelių stipraus vyro rankų, mažutės moters pečių ir muzikanto pirštų. Čia viskas regima, viskas juntama, viskas yra šalia.

 

Atvykęs į kaimo aikštę mažytis cirkas atskleidžia gyvenimo kelyje magiją, savo istoriją ir kasdienybę. Ši gyvenimo karuselė palengva dėliojama fantastiškų cirko artistų numerių pagalba. Kiekvienas čia turi savo istoriją ir šlovės akimirką, o mažam seniai praėjusias dienas menančiam cirkui gyvybės įpučia didžiuliai žygiai iš praeities. Laimės kupina atminties mugė, akrobatinis kabaretas – tai kvietimas dar kartą paklajoti po vaikystės svajones, ir, visų svarbiausia, jomis gyventi.

 

„Cirque Plein d’Air” – 2008 metais susikūrusi prancūzų cirko trupė, save apibūdinanti kaip naujojo cirko atstovus, siekiančius išsaugoti du tradicinio cirko aspektus: scenos apskritumą ir klajokliškumą. Pats trupės pavadinimas – simboliškas: išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „pilnas oro cirkas“. Aplink pasirodymams skirtą jurtą susispietusi trupės stovykla – jų darbo ir kasdienos erdvė, o nedidelė jurtos struktūra leidžia su spektakliais keliauti po gausybę skirtingų vietų: festivalius, teatrus, kultūrines programas, mokyklas ar net ligonines. Naujasis „Cirque Plein d’Air“ kūrinys „Baltringue“ išsaugo pagrindines cirko kompanijos vertybes: intymumą, artumą ir draugiškumą.

 

 

© 2019 Visos teisės saugomos. Tarptautinis menų festivalis Plartforma   |   Ankstesnių PLARTFORMA festivalių programa - 2018 | 2017 | 2015